2044/123
Sønderjysk vaseformet hovedvandsæg af delvis forgyldt sølv prydet med talrige flusser. Mester Ludwig Hermann Holle, borgerskab Sønderborg 1837. H. 13 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Punslet i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud