2125/86
Clemmen Clemmensen (f. København 1885, d. Nakskov 1964)
Opstilling med to blomsterpotter. Sign. Cl. Clemmesen - 23. Olie på lærred. 49×46.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag