2041/193
Frisisk barok dåbsfad af messing, spejlet drevet med våbenskjold og tekst: Wen Godt Boven Alle Bemin Den Heer. 18. årh. Diam. 40 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fane med revne og gammel lodning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag