2005/​57

Tysk stage af porcelæn dekoreret i farver, modelleret med ungdommen dansende omkring træstamme med pousserede blomster. Plaue, 20. årh. H. 32 cm.

øverste lystylle mangler, afslag på blade og blosmter, en mand med blomst mangler

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag