2005/57
Tysk stage af porcelæn dekoreret i farver, modelleret med ungdommen dansende omkring træstamme med pousserede blomster. Plaue, 20. årh. H. 32 cm.
øverste lystylle mangler, afslag på blade og blosmter, en mand med blomst mangler
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag