2031/648
Henri Matisse, efter (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
Komposition efter serien “Nu Bleu". Tryksign. Matisse 52. Genoptryk. Litografisk tryk i farver. Lysmål 58 × 43.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud