2140/36
Wang Qi, efter
Fire kinesiske paneler af porcelæn, dekorerede i farver med guder i have. Seglsignerede. Monterede i rammer af delvis udskåret, guldbronzeret og bemalet træ. 20. årh. Rammer 19.-20. årh. H. 73×29. (4)
Én med revne, én med hårrevner. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag