1414/​9035

Ti skibsskilte af delvis bemalet træ, med navnene Lizzie, P.E. Martinussen, Donsö, Inger Marie, Aninna, Gilleleje, Bønnerup, Jonna-Marie, Bianka og Kerteminde. 20. årh. L. 60–84. (10)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Maling med afskaldninger. Fremstår med afslag og revner.

Interior, 3. april 2014

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK