1414/9035
Ti skibsskilte af delvis bemalet træ, med navnene Lizzie, P.E. Martinussen, Donsö, Inger Marie, Aninna, Gilleleje, Bønnerup, Jonna-Marie, Bianka og Kerteminde. 20. årh. L. 60–84. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Maling med afskaldninger. Fremstår med afslag og revner.
Interior, 3. april 2014
Vurdering
Hammerslag