2433/110
Fransk konsolur af forgyldt bronze, prydet med blomster og instrumenter, hvidemaljeret urskive med romer- og arabertal. Urværk stemplet C.H. Paris for Charles Hour og JUST. Rokokoform. Ca. 1900. H. 40.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering