1408/631
Thomas Bang (f. København 1938)
“Ubekendte objekter. Skygge nr. 1”. Sign. monogram 84. Blyant på papir. Bladstørrelse 29×21.
Litteratur: Hvedekorn 1984, gengivet som nr. 4, s. 97. Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København (JBS 558).
Moderne kunst og design, 18. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud