2009/92
Fransk Louis XVI armstol af nøddetræ, svungne armlæn, tilspidsede ben med kanneleringer. 18. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag