1709/740
Dansk design
Vægur i kasse af bakelit, hvid urskive med sorte time- og minutmarkører. Elektrisk værk. 1940–50'erne. Diam. 47.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||