1603/1041
Svensk håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik i grønne nuancer. Sign. ES. Udført i Sverige 20. årh. 230×164.
God stand med lette tegn på brug.
Moderne kunst og design, 19. januar 2016
Vurdering
Hammerslag