2441/​613

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

“Tete de femme dans l'eté”, 1999. Sign. Corneille 99, EA. Litografi i farver. Bladstørrelse 34×31. Uindrammet.

“Deux femmes dans la cité”, 1997. Sign. Corneille 97, 21/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 54×42. Uindrammet.

“Paradise de femmes”, 1991.Sign. Corneille 91, HC 13/25. Litografi i farver. Bladstørrelse 40×64. Uindrammet.

Original stand.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.900 DKK

576 (Autobud) 1.900 DKK
246527 1.850 DKK
576 1.800 DKK
246527 1.750 DKK
881480 1.700 DKK
100483 1.650 DKK
246527 1.600 DKK
576 1.550 DKK
246527 1.500 DKK