Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Tete de femme dans l'eté”, 1999. Sign. Corneille 99, EA. Litografi i farver. Bladstørrelse 34×31. Uindrammet.
“Deux femmes dans la cité”, 1997. Sign. Corneille 97, 21/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 54×42. Uindrammet.
“Paradise de femmes”, 1991.Sign. Corneille 91, HC 13/25. Litografi i farver. Bladstørrelse 40×64. Uindrammet.
Original stand.
576 (Autobud) | ||
246527 | ||
576 | ||
246527 | ||
881480 | ||
100483 | ||
246527 | ||
576 | ||
246527 |