2438/59
Lysekrone med stel af forgyldt bronze behængt med slebne glasperler i kæder, invendig el. belysning. 20. årh.s begyndelse. H. 98. Diam. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag