888/306
Sengustaviansk konsol af forgyldt træ med plade af hvid marmor, sarg udskåret med romber og ornamentik, drejede tilspidsede ben udskåret med bladværk, base af sortmalet træ. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 88. B. 97. D. 47.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag