1650/​1663

Engelsk rejseur i kasse af messing med sider af glas, hvidemaljeret urskive med romertal. Sign. Matthew Norman, London. Original æske medfølger. 20. årh. H. 11. L. 8. B. 6,5.

Nøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skumgummi i æske delvis defekt. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Varia, 15. december 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK