Foto endnu ikke klar
891/​1281

Sofia Widén, tilskrevet (f. 20. årh.)

Håndvævet rölakan tæppe af uld med geometrisk mønster i grønne, blå og grå nuancer. Sign. SW og LM. Udført ca. 1950'erne, Sverige. L. 603. B. 293.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 3. december 2019

Vur­dering

75.000 DKK

Hammerslag

75.000 DKK