2412/182
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s midte
To italienske kvinder ved en brønd, i baggrunden Vesuv. Usigneret. Olie på træ. 23×32.
Enkelte spinkle krakeleringer samt minimal afskalning. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag