2125/9008
Signeret Meshed, Persien. Design med “Livets træ”. Signeret: Karkhane Najafi Ferdosi. 20. årh.s første halvdel. 465×307.
Sælger oplyser: Muligvis let solblegning. Tæppet har fået nye frynser i begge ender. Ikke nødvendigvis en fejl, men altså ikke originale frynser.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud