1435/715
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“Flowerpot”. To par pendler af metal med hvid og orange emalje. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 22. (4)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. To fatninger mangler.
Moderne kunst og design, 26. august 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud