2048/722
Søren Nissen (f. 1944)
Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023)
Fladlåget kiste af teak med beslag af messing. Model 30. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 40. L. 90. D. 45
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud