2115/803
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Skænk af palisander med jalousilåger, bag hvilke udtræksbakker. Model 41. Udført og mærket hos Feldballes Møbelfabrik. 1960'erne. H. 76. B. 85,5. D. 40.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|