2115/​803

Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)

Skænk af palisander med jalousilåger, bag hvilke udtræksbakker. Model 41. Udført og mærket hos Feldballes Møbelfabrik. 1960'erne. H. 76. B. 85,5. D. 40.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.000 DKK