2415/856
“Illona”. To-personers sofa med stel af bøg. Sider og ryg udspændt med kernelæder. Løse hynder betrukket med lyst brunt skind. Formgivet 1971. Udført og mærket hos Norell, Sverige. L. 156.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||