Dansk design
Standerlampe med stamme af messing og Rio-palisander. Monteret med pliseret skærm af hvid akryl. 1950–60'erne. H. inkl. skærm 169.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Ridser og mærker. Falmet. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
11 bud