Rusland, 19. årh.s anden halvdel
Russisk skrivebord af karelsk birketræ med lister af messing, pladen indlagt med sort læder. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. L. 188. B. 76.
Proveniens: Svensk privateje.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russia@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst, 29. november 2019