2014/311
Fransk bord af forgyldt træ, rigt udskåret med rocailler og bladværk, plade med patineret læder. 19. årh. H. 76. L. 140. B. 80.
Brugsslitage. Afskalninger. Slidt forgyldning. Enkelte afslag. Senere læder på plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud