2434/​892

Karl Schrøder

Par stole med stel af bøg, sæde og ryg udspændt med flettet søgræs. Model 1462. Udført hos Fritz Hansen, 1930'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Løs i samlingerne. En stol med revne i top.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?