2203/28
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Sovekammerinteriør med en ung, halvnøgen kvinde. Sign. J. P. Olie på lærred. 92×73.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag