2138/1355
“Stirrup” taske af sort præget ruskind, sorte læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, rum med to indvendig lommer og lynlåslomme og sort kanvas for. H. 25 x B. 41 x D. 22 cm.
Original dustbag medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Slitage og pletter på ruskind. Ridser og slitage i bunden. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag