1844/1506
Et par girandoler af bronze og glas behængt med prismer, hver med fire lysarme. 20. årh.s første halvdel. H. 59. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ikke alle prisme er originalt tilhørende, to mangler.
Varia, 2. november 2018
Vurdering
Hammerslag