Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“La danse des Faunes”. Sign. i trykket Picasso 24.5.57. Oplag 200 ekspl. Litografi. Lysmål 43×53
Litteratur: Bloch 830; M. 291.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020