2416/​806

Dansk møbeldesign

Rektangulært spisebord af eg, plade med hollandsk udtræk, svungne gavlender hvorimellem tunget sprosse. Udført 1970'erne. H. 72. L. 170/256. B. 95.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 16. april 2024

Kategori
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt