2448/​745

Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957)

Lille, fritstående skrivebord af mahogni. Front med to, profilerede skuffer med greb af messing. Top med sort formica. Udført hos snedkermester Jacob Kjær. H. 73. L. 100. B. 48.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Afslag på ene skuffeprofiler.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?