2434/211
To kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver med figurscenerier og tekst. En mærket Tongzhi. Omlavet til lamper. Sen 19. årh. H. ekskl. montering ca. 28 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Brændingsfejl og nogle få glasur afslag.
Fra
i
Vurdering
16 bud
808896 (Autobud) | ||
893068 | ||
808896 | ||
1119251 | ||
808896 (Autobud) | ||
1119251 | ||
808896 | ||
1124368 | ||
808896 | ||
1124368 (Autobud) | ||
808896 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1024936 | ||
1124368 (Autobud) | ||
1024936 | ||
1124368 |