2048/​165

Et par barokform lysestager af sølv, snoede stammer med frugter og bladværk, hvælvede fodstykker med dyr og personer. Engelske importstempler, 19. årh.s slutning. Vægt 207 g. H. 12,5 cm. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.050 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.050 DKK
1.000 DKK