2048/165
Et par barokform lysestager af sølv, snoede stammer med frugter og bladværk, hvælvede fodstykker med dyr og personer. Engelske importstempler, 19. årh.s slutning. Vægt 207 g. H. 12,5 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|