1908/57
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Kystparti ved Kullen i Sverige med klipper i sollys og et sejlskib i horisonten. Sign. Chr. Mølsted Diamantklipperne Kullen Sept. 1910. Olie på lærred. 42×63.
Nålehuller langs kant.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud