12014/​9

Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)

“Konge”, sæt på fem kagegafler samt dessertske og tre kaffeskeer af sterlingsølv. Stemplet Georg Jensen efter 1945. Vægt 200 gr. L. 14,5 og 11,5 cm. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK