1436/899
Væglampet af messing med skærm af rødlakeret metal. Udført af O-Luce, Italien 1950erne. L. 22. Diam. Skærm 8,5.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. september 2014
Vurdering
Hammerslag