872/1360
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i blå og grå nuancer. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. MS, KH, (Klockargårdens Hemslöjd). L. 317. B. 216.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag