1949/​1302

Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant flankeret af seks enkeltslebne diamanter. Str. 52,5.

Æske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Et greb mangler.

Smykker, 4. december 2019

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK