1949/1302
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant flankeret af seks enkeltslebne diamanter. Str. 52,5.
Æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Et greb mangler.
Smykker, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag