Foto endnu ikke klar
895/307
Dansk Vestindisk himmelseng af mahogni, fire stolper udskåret med snoede profileringer, buet hovedgærde udskåret med rosetter, fodgærde med drejede stave. St. Croix, 19. årh.s midte. H. 233. L. 223. B. 184.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag