2045/325
Guanyin siddende på klippe. Figur af udskåret og bemalet træ, prydet med kulørte spejlflusser. Thailand. 20. årh. H. 92.
Større revner i træet. Afslag på sokkel. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag