1440/​1730

Fransk Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende kardinal, forsølvet skive. 19. årh.s midte. H. 40. B. 28. D. 12.

Pendul og Optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 2. oktober 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK