1416/1081
Topasarmbånd af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige ovalte facetslebet blå London topaser på i alt ca. 22.50 ct. og talrige facetslebet zirkoniaer. L. 15,5 cm. Ca. 2012.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 16. april 2014
Vurdering
Hammerslag