2103/367
Louis XVI bord af frugttræ, sarg med skuffe, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 76. B. 116. D. 70.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Revner i træet. Slidt plade. Falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud