2103/​367

Louis XVI bord af frugttræ, sarg med skuffe, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 76. B. 116. D. 70.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Revner i træet. Slidt plade. Falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.400 kr.

18 bud

2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.