2138/451
Et par lysestager af sølv. Mester Hans Jensen. Regenceform. 20. årh.s midte. H. 15 cm. Udfyldte. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Løst filt under bund. Afslag på udfyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag