2413/193
Dansk nålepunslet barok form bæger af sølv, mønter fra det 17. årh. indsat i korpus og bund. Faux-stemplet for Moritz Jensen Angel, borgerskab 1767 i Horsens. 20. årh. Vægt 260 g. H. 11,5 cm.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
27 bud