1704/42
Sengustaviansk sekretær af poleret egetræ, med profileret top bag hvilken skuffer og rum. Sverige, 19. årh.s begyndelse. H. 132 cm. W. 115 cm. D. 57 cm.
Enkelte små finérskader. Hængsel mangler to skruer. Patina. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud