Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)
“Intelligent pussy”, 2005. Sign. Hornsleth 2005. Akryl på lærred bearbejdet med kniv. Ridser og huller som en del af værket. 120×120. Uindrammet.
Proveniens: Hoffmann Kunsthandel, Sønderborg.
Original stand.
Moderne kunst og design, 20. april 2021